Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16
e-mail: mielec3@diecezja.tarnow.pl

tel.:  + 17 585 21 77 lub +17 582 70 13

kapłani pracujący w naszej parafii

duszpasterze small

 

   KS. WALDEMAR CIOSEK
proboszcz
data święceń 1984-05-27
w parafii od 2007-08-19
 
     
KS. KRZYSZTOF OLSZAK
wikariusz
data święceń 2001-05-26
w parafii od 2017-09-01
KS. JAROSŁAW GIENIEC
wikariusz
data święceń 2014-05-31
w parafii od 2018-09-01 
KS. TOMASZ FRANCZAK
wikariusz
data święceń 2004-05-29
w parafii od 2020-08-29
     
KS. RAFAŁ MIROSŁAWSKI
wikariusz
data święceń 2007-05-26 
w parafii od 2020-08-29
 KS. SEBASTIAN SÓJKA
wikariusz
data święceń 2012
w parafii od 2022-08-28
 

ZMARLI KAPŁANI

marcinowskiPierwszy Proboszcz naszej parafii

+ śp. ks. Władysław Marcinowski
(03.01.1942 - 20.01.2008)

Życiorys:
Ks. Władysław Marcinowski urodził się 3 stycznia 1942 roku w Długołękach, koło Limanowej. Po ukończeniu Szkoły średniej wstąpił do WSD w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk bpa Jerzego Ablewicza w dniu 29 maja 1966 r.

Jako wikariusz pracował w parafiach:

  • Muszyna
  • Gorlice
  • Mielec - Osiedle

W 1979 r. został mianowany rektorem kaplicy pw. Św. Stanisława Kostki w Mielcu i rozpoczął budowę nowego kościoła. W 1981 r. został mianowany proboszczem nowoerygowanej parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu. Ponadto pełnił obowiązki notariusza, a później wicedziekana dekanatu Mielec-Północ. W maju 2007 r. został mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej pw. Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Po złożeniu urzędu proboszcza, od 2007 r. mieszkał w parafii jako rezydent.

 

+ śp. ks. Eugeniusz Kowalczyk

kowalczykŻyciorys:

Urodzony w Rzędzianowicach, ochrzczony w parafii Świętego Mateusza w Mielcu. Święcenia kapłańskie otrzymał 9.05.1954 roku w Tarnowie. Zmarł 15 grudnia 2015 r.

Posługiwał w parafiach:

  • Jazowsko - Narodzenia Najśw. Maryi Panny (1954 - 1960)
  • Gródek k/Grybowa - Najśw. Serca Pana Jezusa (1960 - 1964)
  • Gródek k/Grybowa - Najśw. Serca Pana Jezusa (1964 - 1979) - Proboszcz
  • Chronów - Ducha Świętego (1979 - 1994) - Proboszcz
  • Zabrnie - Maksymiliana M. Kolbego (1994 -1999) - Proboszcz
  • 1999 r. - Emerytura
  • Mielec - Ducha Świętego (2002 - 2015) - Rezydent

Kapłani rodacy
  • ks. mgr Bogdan Wiszyński
  • ks. mgr Eugeniusz Szyszka
  • ks. mgr Piotr Bratek
  • ks. mgr Mariusz Rucki
  • ks. mgr Marek Podgórski
  • ks. mgr Grzegorz Brożonowicz
  • ks. mgr Sławomir Głodzik
  • ks. mgr Piotr Machnik
  • ks. mgr Wojciech Sola
  • ks. mgr Krzysztof Szebla
  • ks. mgr Artur Strzępka
  • ks. mgr Marcin Polak
  • ks. mgr Łukasz Matyka
  • ks. mgr Bogusław Sobusiak
  • ks. mgr Tadeusz Serafin
  • ks. mgr Ireneusz Paluch
  • ks. mgr Tomasz Siembab
  • ks. mgr Sławomir Głodzik
  • ks. mgr Paweł Błaszczyk
  • ks. mgr Paweł Wróbel SDS
  • ks. mgr Dariusz Wodka
  • ks. mgr Grzegorz Podołowski
  • ks. mgr Michał Dziewit